Çağrı Merkezi / 08508500273

Bize Yazın / info@bordohome.com.tr

Bayilik ( Franchising )

Anasayfa / Bayilik ( Franchising )
Sevdiklerinizle Paylaşın

Bayilik ( Franchising )

Ortak Çözümler Sunmaya Ne Dersiniz ?

Bordo Home Franchise

B.Home ile beraber büyümek, beraber kazanmak ister misiniz? Tamamen kendine özgü, karma bir franchise modeli ile zarar etmenin çok zor olduğu bir işbirliğine hazır mısınız?

Hedefimiz

B.Home, markasını, satınlama gücünü, lojistik ve satış noktası know-how'ını ortaya koyuyor ; ortağından ise sermayesini,

ilinde yada ilçesindeki tecrübesini, iyi ilişkilerini ve en önemlisi emeğini koymasını istiyor. İşbirliğinin şeklini birkaç maddede

özetleyebiliriz:

 • Franchise mağazamız, görünüş, teşhir, mal temini, satış, fiyat, elekronik altyapı, yazılım gibi her konuda B.Home mağaza standartları ile tamamen aynı oluyor. Franchise ortaklarımız kendi yöneticilerimizin eriştiği her bilgiye erişebiliyor. Bunların hepsi B.Home ekipleri tarafından anahtar teslimi kuruluyor. Hazırlanan proje çerçevesinde belirlenen maliyet ise Franchise ortağımız tarafından karşılanıyor..
 • Franchise mağazamız B.Home ürünleri dışında hiç bir ürün alıp satamıyor.
 • B.Home bir kereye mahsus olarak, mağaza büyüklüğüne bağlı olmak üzere Marka bedeli alıyor.
 • Tüm reklam ,poşet, insertler v.b. B.Home tarafından franchise ortağımıza gönderilip,bedeli franchise ortağımıza faturalanıyor.
 • Franchise ortağımızın karlılığı ödeme vadelerine göre değişiklik gösteriyor.

Başvuru aşamaları ve dikkat edilecek hususlar:

 • Web sitemizdeki online formun doldurulması ve 500 TL işlem bedelini ödenmesi ile başvurunuz incelemeye alınır.
 • Mağaza açmayı düşündüğünüz yer belli değilse veya 150 m2'den küçük ise veya 10 km'den yakın bir yerde B.Home mağazası varsa lütfen başvuruda bulunmayınız. Birden fazla alternatif yer varsa başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru ücreti almamızın sebebi ciddi olmayan başvuruların önünü keserek, ciddi olanların titizlikle ve gecikmeksizin değerlendirilmesini sağlamaktır.
 • Başvurularınız öncelikle bulunduğu yer, il, ilçe ve bu bölgenin gelir potansiyeli açısından değerlendirilir.
 • Eğer mağaza operasyonu açısından verimli olacağı düşünülürse, detaylı görüşme için B.Home merkez ofise davet edileceksiniz.
 • Anlaşma sağlandığı takdirde yerinde inceleme için ekip gönderilir. Eğer karlı bir mağaza operasyonu olmayacağı düşünülürse sizinle yine temas edilerek, durum beraberce değerlendirilerek başvurularınızın reddi veya daha detaylı inceleme için karar verilir.
 • Yerinde detaylı inceleme esnasında projelendirme için gerekli bilgi ve belgeler toplanır. Yerinde inceleme sonrasında açılması düşünülen mağaza için muhtemel ciro tahminleri yapılır. Bu aşamada rakamlara dayalı olarak mağazanın açılıp açılmaması için son karar verilir.
 • Mağazanın açılması kararı verilirse sözleşme imzalanarak, marka ve projeye göre belirlenen ilk yatırım bedeli franchise tarafından B.Home 'ya ödenir.
 • Sözleşme imzalanmasından sonra iki ay içinde mağaza inşaatı bitirilerek mağazanın açılışı hedeflenir. .
 • Franchise personeli ve yönetiminin açılış öncesinde uygun B.Home mağazalarında belli süre staj görmeleri ve B.Home merkez ofiste operasyon eğitimine katılmaları zorunludur.

Değerleme kriterleri?

Dürüstlük: Vereceğiniz bilgiler çerçevesinde sizi ve şirketinizi araştıracağımızı kabul etmiş oluyorsunuz. B.Home olarak her zaman dürüstlüğü en ön planda tuttuk ve tabii olarak iş ortaklarımızda da aynı kriteri arıyoruz.

Mağaza lokasyonu: Mağazanın bulunacağı yerdeki insan trafiği, il veya ilçenin nüfus, gelir düzeyi, tabela görünürlüğü, müşteri potansiyeli, aynı bölgede mevcut rakiplerimizin ciroları ve ürün portföyleri en önemli kriterlerdir. Bu konudaki sayısal bilgileri bizimle paylaşmanız başvurularınızın incelenmesini hızlandıracaktır.

Mağaza biçimi ve bulunduğu binanın durumu kabul edilebilir bir düzeyde olmalıdır. B.Home marka imajını zedelememelidir.

Mali yeterlilik: Operasyonel olarak kar etmeniz için elimizden geleni yapacak olmamıza rağmen, ilk yatırım bedellerinin öz sermayenizden karşılanmasını istiyoruz. Banka borcu ile sıkıntıya düşen ortağımız olması en istemediğimiz durumdur.

Tahmini Yatırım Tutarı

Her ne kadar yatırım tutarı mağazanın büyüklüğü ve yerine bağlı ise de, 250 m2 büyüklüğünde bir mağaza için, marka bedeli, inşaat, dekorasyon, açılış masrafları, ilk mal bedeli gibi kalemler için her şey dahil 500.000TL ile 700.000TL arasında bir yatırım gerekebilir. Sadece bir fikir vermesi açısından,düşündüğünüz büyüklükle bu miktarı oranlayabilirsiniz.

Detaylı Bilgi ve Başvuru

Başvurunuzu tamamladıktan sonra 1 hafta içerisinde B.Home yetkilisi tarafından daha detaylı bilgilendirme için aranacaksınız. Bu görüşme esnasında tüm sorularınız cevaplandırılacaktır.

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...